Cestovatelské

Níže jsou uvedeny ukázky některých starších textů uveřejněných většinou na původním blogu nebo také v časopise Roverský kmen. Po kliknutí na odkaz si můžete přečíst celý text.

Cestovatelské vzpomínání

… po několika marných pokusech zavřít dveře kupé, si otřel pot z čela a začal si sundávat batoh. Vlak se s trhnutím rozjel. To ho vyvedlo mírně z rovnováhy. Vzápětí batoh z těžkým pocitem dosedl na sedadlo a Karel se posadil vedle něho, k oknu. „Nevadí,“ řekl si spíše pro sebe. „Ať se jde klidně vycpat,“ řekl s pohledem ke dveřím, jako by doufal, že snad Pavla ještě přijde. Kolem však prošel jen postarší muž s vytetovaným hadem na levé paži.

________________________________________________________________

.

Spring´s Strings of London (No. I)

Spring´s Strings of London (No. II)

Oblast kolem Westminster Abbey je turisticky velmi oblíbenou, neb je tu toho dosti na co se dívat a je to pěšky pohodlně dosažitelné. Naproti opatství se nachází Parliament Square, kde je několik soch významných britských osobností, včetně mého oblíbence Churchilla.

________________________________________________________________

.

Jak jsem si málem zajojoval ve Vatikánu aneb koupil jsem za babku jízdenku do antického ráje

Dlouho očekávaný výlet do Říma se nakonec uskutečnil. Čtyřdenní dovolená se povedla a mám zase o několik skvělých zážitků více. Předně bych chtěl poděkovat Student Agency za skvělou nabídku zpáteční jízdenky do Říma (a nejen tam) za úžasnou cenu DVĚSTĚ KORUN ČESKÝCH! A samozřejmě taky jedné šikovné děvčici, že se nenechala dlouho přesvědčovat, aby tam jela se mnou.

________________________________________________________________

.

Řím očima jednoho bedlivého pozorovatele I.
Řím očima jednoho bedlivého pozorovatele II.

O Římu tentokrát trochu poetičtěji…

Tak jsme nakonec vyjeli! Po týdnech těšení, příprav, hledání v průvodcích, vymýšlení programu,… Prý: „Všechny cesty vedou do Říma,“ říkala mi paní pokladní v knihkupectví, když jsem platil mapu tohoto města. „Tak si to užijte. Je tam opravdu hezky. Já bych se do Říma ráda ještě jednou vrátila,“ pokračovala paní. „Taky se do Říma těším. Už abych tam byl,“ odpovídám. „Tady máte drobné. Tak hezký den a nashledanou.“ „Děkuju a nashle,“ loučím se a odcházím na kolej, abych mohl mapu pořádně prozkoumat.