Spolupráce s Michalem Čagánkem

V rámci spolupráce s Michalem Čagánkem, báječným kamarádem a skvělým básníkem, prozaikem, písničkářem, prostě multiumělcem, vzniklo již několik zajímavých projektů. Zároveň vzniklo i několik společných poetických večerů.

Trochu v jiném duchu než obvykle probíhalo jedno pozdně srpnové odpoledne, kdy jste nás mohli zahlédnout pobýhat i postávat v centru Prahy s kamerou a jinými udělátky. Točil se totiž první klip na jednu z písní Michala Čagánka. Pevně věřím, že ne poslední.

Aktuálně do konce letošního roku plánujeme společně podzimní „tažení“ od rodného slovácka, přes pohodové Brno, až do tej velikej Prahy a zpět. Bližší informace budou zveřejněny, až bude vše domluvena a naplánováno.

Poslední společný večer tří umělců ze Slovácka – spisovatelky Aleny Bartošíkové, básníka a písničkáře Michala Čagánka a mé maličkosti – proběhl 14. května  2011v literární kavárně v Uherském Brodě. Básně – povídky, pověsti a pohádky z okolí, nové i starší písně. To vše v poetickém a báječnou atmosférou prodchnutém večeru v příjemném prostředí.

Další společný poetický večer proběhl na prvního máje 2011 pod širým nebem ve Stromovce. Mj. zde vznikla další nová Michalova píseň na jejiž konečnou podobu se všichni těšíme.

Prvním a zatím také posledním společným literárním počinem, a pevně věřím, že ne posledním, je sbírka Stálice. Čtyři umělci ze Slovácka – dva básníci, jedna básnířka a jeden fotograf, vybrali své oblíbené básně prověřené časem a spojily je do jedné společné sbírky. Tuto knihu naleznete v sekci eShop.

Jednoho podzimního večera roku 2010 proběhl improvizační večer tří umělců, kde byl hlavním motivem divák. Každý se mohl zapojit, každý mohl intenzivně prožít. Možná se někdy opět vrátí.

Poetický večer v Botanické zahradě 1.května 2010 – O lásce šeptal tichý mech, kde  bylo možno nasát spoustu zajímavé umělecké atmosféry. A v jednom malém zapadlém altánku se propojili tři umělci, dva básníci a jedna básnířka, kteří splynuli v jednu duši a vytvořili neopakovatelný zážitek, pro všechny, kteří se nebáli zastavit a naslouchat. První a snad ne poslední ročník zajímavé kulturní akce, kde se dá pozitivně naladit nejen básněmi, ale  také spoustou jiných performancí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>